Neler Yaptık

Rektör KAHYA Personel İle Buluştu

Rektör KAHYA Personel İle Buluştu

İTÜ-KKTC Rektörü Prof. Dr. Ercan KAHYA, akademik ve idari personelin bir araya gelerek kaynaşması amacıyla İTÜ-KKTC Gazimağusa Yerleşkesi'nde bulunan kafeteryada düzenlenen öğle yemeğinde bir araya geldi.

15 Şubat 2019 tarihinde gerçekleştirilen öğle yemeğine, İTÜ-KKTC Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serdar KUM, Rektör Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Cemil YURTÖREN, Genel Sekreter Dursun KOÇ, Yabancı Diller Okulu okutmanları ve yönetsel hizmetler personeli katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Rektör KAHYA Öğrencilerle Buluştu

Rektör KAHYA Öğrencilerle Buluştu

İTÜ-KKTC Rektörü Prof. Dr. Ercan KAHYA, öğrencilerin sorunlarını ve isteklerini dinleyip cevaplamak amacıyla öğrencilerimizle İTÜ Ayazağa Kampüsü Küçük Ev Restoran’da bir araya geldi.

07 Nisan 2018, Cuma günü gerçekleştirilen buluşmaya, lisans eğitimlerini İTÜ Tuzla Yerleşkesi’nde sürdüren Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği ve Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği öğrencileri ile Ayazağa Yerleşkesi’nden Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği öğrencilerimiz katıldı.

Üniversite hakkında güncel bilgileri ve gelişmeleri öğrencilere aktaran Rektör KAHYA, daha sonra sözü öğrencilere bıraktı. Akşam yemeği eşliğinde gerçekleşen buluşmada, öğrenciler üniversite hakkındaki soru ve taleplerini dile getirdi.

İTÜ-KKTC Öğrenci Faaliyetlerinden Sorumlu Rektör Danışmanı Melih YAHŞİ ve İTÜ Spor Kulüpleri Temsilcisi Betül KAHYA’nın da eşlik ettiği programda, bütün sorunların detaylı bir şekilde ele alınacağı ve en kısa zamanda gerekli çözümlerin sağlanacağı ifade edildi.

 

 


 

Spor Salonuna Kondisyon Bisikleti Bağışlandı

Spor Salonuna Kondisyon Bisikleti Bağışlandı

İsminin saklı tutulmasını talep eden bağışçımız, İTÜ Kuzey Kıbrıs Gazimağusa Yerleşkesi'nde bulunan Spor Salonu'na bir adet kondisyon bisikleti bağışlamıştır.

Spor Salonu, yoğun geçen eğitim günleri ve hafta sonlarında Yabancı Diller Hazırlık Okulu öğrencileri tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. 146 metrekare büyüklüğündeki spor salonunda, çeşitli fitness malzemeleri, klima, müzik seti, duş ve tuvalet bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

İTÜ’nün 244. Yılı Kutlandı

İTÜ’nün 244. Yılı Kutlandı

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin 244. Kuruluş Yılı, 13 Mayıs 2017, Cumartesi günü İTÜ Kuzey Kıbrıs Gazimağusa Yerleşkesi’nde çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail ARTER, İTÜ-MEDEK üyeleri, İTÜ Kuzey Kıbrıs personeli ve Yabancı Diller Hazırlık Okulu öğrencilerinin katılımlarıyla gerçekleşen etkinlikte Gazimağusa Belediyesi Halk Dansları Topluluğu ve Kuzeyin Yıldızları Horon Ekibinin gösterileri misafirler tarafından beğeniyle izlendi.

Üç farklı temalı sergi ile devam eden etkinlikte, İTÜ Kutup Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (İTÜ PolReC) 2016 Antarktik Araştırma Seferi fotoğrafları, İTÜ Kuzey Kıbrıs Deniz Sporları Kulübü su altı fotoğrafları ve Gazimağusa Sanat Buluşması’na katkı koyan sanatçıların eserleri sergilendi.

Etkinlikler kapsamında gerçekleşen uçurtma şenliğinde, İTÜ Kuzey Kıbrıs öğrencileri okutmanlar danışmanlığında tasarladıkları uçurtmaları jüriye sundular. Jürinin değerlendirmesinden sonra öğrenciler, personel ve etkinliğe katılan misafirler Gazimağusa Yerleşkesi’nde uçurtma uçurdular. Uçurtma yarışması sonucunda ilk üçe giren gruba İTÜ-MEDEK Yönetim Kurulu üyesi ve Saymanı Gökhan NAİM, Erdoğan NAİM anısına ödüllerini takdim etti.

İTÜ Kuzey Kıbrıs Müzik Kulübü’nün müzik dinletisi ile devam eden etkinlik; öğrenciler arası bilgi yarışması, masa tenisi turnuvası ve çeşitli açık alan aktiviteleri ile sonlandı. Etkinlik süresince dansçı, ses ekibi ve MEDEK misafirlerinin ikram bedelleri kurum fonuna yapılan bağışlardan karşılandı.


 

2016-2017 Akademik Yılı Oryantasyon Kokteyli Yapıldı

2016-2017 Akademik Yılı Oryantasyon Kokteyli Yapıldı

Yeni öğrencilerin üniversite yaşamına geçiş ve adaya uyum süreçlerine destek vermeyi hedefleyen İTÜ-KKTC Oryantasyon Günleri düzenlendi.

Yeni öğrencilerin üniversite yaşamına geçiş ve adaya uyum süreçlerine destek vermeyi hedefleyen Oryantasyon Günleri çerçevesinde iki gün süre ile çeşitli sosyal etkinlikler ve kültürel geziler düzenlendi. Bu kapsamda, 26 Eylül 2016, Pazartesi akşamı Gazimağusa Yerleşkesi’nde “Oryantasyon Kokteyli” düzenlendi.

İTÜ-KKTC Rektör Vekili Yrd. Doç. Dr. Aslı ÇEKMİŞ, İTÜ-Mezunları Derneği Kıbrıs Başkanı Mehmet ZORBA ve İTÜ-MEDEK Saymanı Gökhan NAİM de gecede konuşma yaparak öğrencilere ve velilere hitap etti. Öğrenciler, gece boyunca hazırlık okulu, yeni öğrenci işlemleri, kulüpler ve etkinlikler hakkında kurulan bilgilendirme stantlarından bilgi aldılar. Kokteyl, Grup Latino Turco konseri ile sona erdi. Gecede kullanılan ses sistemi İTÜ-MEDEK Saymanı Gökhan NAİM’in katkısı ile kiralandı.

 

 

 

 


 

Bahar Gezisi ve Pikniği Gerçekleştirildi

Bahar Gezisi ve Pikniği Gerçekleştirildi

Üniversitemiz sosyal ve kültürel aktiviteler kapsamında 14 Nisan 2017, Cuma günü ‘Bahar Gezisi Etkinliği’ gerçekleştirildi.

Öğrencilerimizin yaklaşan yılsonu sınav streslerini azaltmak amacı ile düzenlenen gezi kapsamında Çamlıbel’de bulunan Mavi Köşk’e ziyaret düzenlendi. Gezi süresince görevli askerler tarafından köşkün tarihi hakkında öğrencilere bilgiler verildi. Organizasyon bütçesi kurum fonuna yapılan bağışlardan karşılandı.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

logo

 

yer    Gazimağusa / KKTC

tlf    +90 392 630 50 00

ltr    kktcbagis@itu.edu.tr

 

İTÜ Kuzey Kıbrıs

Hakkında

Araştırma

Yerleşkeler

 

Yardım

İletişim

Site Haritası

S.S.S.

 

Bu sayfayı paylaş

Facebook

Twitter

Google +